STRONA w BUDOWIE - wersja testowa

Trwają prace redakcyjne - treści zostaną uaktualnione w najblizszym czasie.

Za niedogodności przepraszamy.

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

Ogłoszenia 18 października 2020 r.

news2

18 października 2020 r.

1. Przeżywamy dziś niedzielę misyjną pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”, która rozpoczyna Tydzień misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne. Zaś 19 października dzieci całego świata modlą się do Boga o dar pokoju dla świata. Tej akcji pt. „Milion dzieci modli się na Różańcu” patronuje papieskie stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski bardzo prosi o modlitwę za pokój i serdecznie za nią dziękuje.
  2. Bóg zapłać za zeszłotygodniowe ofiary złożone do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – w sumie zebrano 1.646 zł.
  3. W związku z obowiązującymi od wczoraj obostrzeniami pandemicznymi we Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć do 100 osób, a w kaplicach do 60 osób (strefa czerwona), a w przypadku strefy żółtej – w kościele do 165 osób, a w kaplicach do 100 osób. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii tym, którzy nie będą mogli wziąć udziału we Mszy św.
  4. W związku z ograniczeniami w ilości osób uczestniczących w niedzielnej Mszy św. w przyszłym tygodniu nie będzie zbierana składka na cele inwestycyjne. Ostatnia w tym roku składka inwestycyjna będzie przeprowadzona w niedzielę 29 listopada. Cały czas można dokonywać wpłat poprzez bankowe konto internetowe – numer konta znajduje się u dołu strony internetowej naszej Parafii (www.Parafia-Frydrychowice.pl). Ofiary w ten sposób składane można odliczyć od tegorocznego podatku, ważne, by w tytule wpłaty umieścić zdanie: „Ofiara na cele kultu religijnego”.
  5. Ufundowano figurę Matki Bożej, która została sprowadzona z Fatimy. Słowa podziękowania dla pana Józefa Wądrzyka za wykonanie drewnianego postumentu umożliwiającego noszenie figury w procesji.
  6. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na budownictwo sakralne. Nasza parafia wspomaga budowę kościoła w Gorzowie.
  7. Na Wypominki przyjmujemy zarówno w zakrystii po Mszach św., jak i w kancelarii parafialnej.
  8. W tym tygodniu wspominamy: - we wtorek – Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa, - w czwartek - wspomnienie św. Jana Pawła II.

Numery kont:

Konto na bieżące potrzeby Parafii - utrzymanie kościoła i kaplic:

Konto na fundusz inwestycyjny:

pon.-pt. od 7.30  do 8.00

oraz piątek i sobota od 16.00 do 17.00