STRONA w BUDOWIE - wersja testowa

Trwają prace redakcyjne - treści zostaną uaktualnione w najblizszym czasie.

Za niedogodności przepraszamy.

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

Ogłoszenia 9 maja 2021 r.

news2

9 maja 2021 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w Przybradzu w piątki o godz. 17.00.

2. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje, o błogosławieństwo dla ludzi pracujących na roli, o dobrą pogodę, o zachowanie od klęsk żywiołowych oraz za głodujących, dawniej nazywane dniami krzyżowymi. W naszym kościele modlitwy te połączone z procesją do krzyża misyjnego będą na Mszy św. porannej o godz. 7.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy rolników z naszej Parafii.

3. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Msza św., a następnie procesja różańcowa o godz. 18.00. Prosimy o zgłaszanie się osób (panie, młodzież) pragnących nieść na procesji figurę Matki Bożej. Dobrze, aby zebrały się przynajmniej dwie czwórki, by móc się zmieniać na procesji.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

5. Spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się: we Frydrychowicach – we środę po wieczornej Mszy św.; w Przybradzu – w piątek po Mszy św.

6. Wykonano dwa boksy na śmieci na cmentarzu. Prosimy o utrzymanie porządku. Do kontenera wrzucamy wszystkie odpady, natomiast drugi boks, bez kontenera, jest przeznaczony wyłącznie do zbiórki bioodpadów czyli zwiędłych wieńców, kwiatów, ziemi z doniczek. W tym boksie nie pozostawiamy szkła, plastiku, a także sztucznych kwiatów oraz szarf z wieńców. Aby obniżyć koszty wywozu śmieci – w tym roku jest to kwota ok. 1.200 zł za kontener (w zeszłym roku ok. 850 zł) – w skali roku ok. 25.000 zł - zwracamy się z gorącą prośbą, aby w miarę możliwość zabierać śmieci do domu i wyrzucać je z odpadami domowymi. Jednocześnie informujemy, że niedopuszczalne jest wrzucanie do kontenera odpadów spoza cmentarza – a ostatnio w kontenerze znalazło się – kilkadziesiąt puszek i butelek po piwie, niebieskie worki ze śmieciami domowymi, kilkadziesiąt rur świetlówek, wiele części karoserii samochodowych oraz odpady budowlane.

Poza tym w ostatnich miesiącach zauważono samowolę firm kamieniarskich wykonujących zlecenia na naszym cmentarzu – wjazd samochodów na teren cmentarza bez uzyskania uprzedniej zgody zarządcy cmentarza, pozostawienie fragmentów zdemontowanego nagrobka na terenie cmentarza, wycinanie drzew i krzewów na cmentarzu. Dlatego też informujemy, że brama cmentarna została zamknięta. Klucz znajduje się w kilku miejscach – u grabarza, na plebani, u p. Wojciecha Janika oraz u Pana Kościelnego, Zgodnie z obowiązującymi przepisami państwowymi, u zarządcy cmentarza, w tym wypadku w kancelarii parafialnej, należy zgłosić zamiar prac kamieniarskich przed ich rozpoczęciem, jak również przedstawić ich zakres, zaś firma kamieniarska prowadząca prace na cmentarzu zobowiązana jest od wniesienia opłaty.

Po zakończeniu prac firma kamieniarska musi po sobie posprzątać, doprowadzić grób oraz jego otoczenie (w tym sąsiednie groby) do porządku, zabranie ze sobą ewentualnych pozostałości z rozebranego grobu, w tym gruzu i fragmentów starego nagrobka.

Po spotkaniu Rady Parafialnej przedstawiony zostanie Regulamin cmentarza wraz taryfikatorem opłat.

7. W związku z luzowaniem obostrzeń związanych z pandemią uroczystość pierwszokomunijną planujemy na niedzielę, 6 czerwca.

I Komunia odbyłaby się w dwóch grupach na dodatkowych Mszach św. - o godz. 10.00 dzieci z Przybradza, o godz. 12.00 – dzieci z Frydrychowic. Spowiedź przed uroczystością w pierwszy piątek, 4 czerwca. Msza św. dziękczynna dla wszystkich dzieci w niedzielę 13 czerwca, o godz. 9.00.

Świętowanie rocznicy dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Św. planujemy na Boże Ciało.

Natomiast ostatni ołtarz na procesję Bożego Ciała przygotują rodzice dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii św.

Numery kont:

Konto na bieżące potrzeby Parafii - utrzymanie kościoła i kaplic:

Konto na fundusz inwestycyjny:

pon.-pt. od 7.30  do 8.00

oraz piątek i sobota od 16.00 do 17.00