STRONA w BUDOWIE - wersja testowa - niektóre podstrony nie działająZa niedogodności przepraszamy.

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

news2

25 lutego 2024 r.

1. Zachęcamy do podjęcia w Wielkim Poście osobistych postanowień i wyrzeczeń. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: w piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.00, a w kaplicy w Przybradzu o godz. 16.00; Gorzkie Żale w niedziele w kościele o godz. 16.00.

2. W czwartek wieczorem Msza św. w intencji rodzin, które przeżyły nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Gargano, a następnie adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 1800.

3. Rozpoczęliśmy dzisiaj renowację Misji Świętych. Misje Święte są wielkim darem. W tym świętym czasie Bóg chce obdarzyć Ciebie obfitością łask. Każdy z nas potrzebuje odnowy duchowej: ożywienia wiary, nadziei i miłości oraz uporządkowania relacji wobec Boga, bliźniego i samego siebie. Nikt nie jest samowystarczalny, aby nie miał za co dziękować; nikt nie jest doskonały, aby nie miał za co przepraszać; nikt nie jest wszechmocny, aby nie miał o co prosić.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian: dzieci, młodzież, rodziców, małżeństwa, samotnych, starszych, chorych, wątpiących, poszukujących. Przyjmijcie to zaproszenie; przyjdźcie do „źródła żywej wody” i napełnijcie swoje serca nadzieją, miłością i radością z tego, że Bóg Was kocha i pragnie Waszego szczęścia. Prośmy Maryję, aby rozbudziła w nas pragnienie spotkania z Jej Synem.

Program misji został wydrukowany w poprzednim numerze naszego Biuletynu, znajduje się także na stronie internetowej parafii oraz na plakatach.

Zwracamy uwagę, że w tygodniu Msze św. wieczorne w kościele będą o godz. 18.00.

We wtorek i czwartek o godz. 17.00 w kaplicy we Frydrychowicach oraz w poniedziałek i piątek o godz. 17.00 w Przybradzu zostaną odprawione dodatkowe Msze św. wraz z naukami misyjnymi.

Spowiedź misyjna będzie w piątek rano od 6.30 do 9.00, po południu od 15.00 (rozpoczniemy Koronka do Miłosierdzia Bożego) do 18.00 w kościele oraz od 16.00 do 17.00 w Przybradzu. Skorzystajmy z okazji spotkania się z Jezusem przebaczającym w „trybunale Bożego Miłosierdzia”.

Składka zbierana podczas Mszy świętych w ciągu tygodnia przeznaczona jest na potrzeby Misji.

Prosimy o codzienny dziesiątek różańca w intencji Misji i za Księży Misjonarzy.

Numery kont:

Konto na bieżące potrzeby Parafii - utrzymanie kościoła i kaplic:

Konto na fundusz inwestycyjny:

Czynna:

pon. - pt. od 7.30  do 8.00

oraz w piątek i w sobotę od 16.00 do 17.00

(z wyjątkiem I Piątku i Świąt)

DYŻURY KSIĘŻY w Kancelarii

Poniedziałek, wtorek - ks. Wikary