STRONA w BUDOWIE - wersja testowa - niektóre podstrony nie działająZa niedogodności przepraszamy. 

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

Ogłoszenia duszpasterskie

news2

 26 listopada 2023 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

1/ Za tydzień członkowie Rady Parafialnej będą zbierali składkę na fundusz inwestycyjny.

2/ W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja w ciszy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie do godz. 19.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

3/ W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.15. Okazja do spowiedzi w kościele od godz.17.30; w kaplicy w Przybradzu od godz. 16.30, następnie Msza św.

4/ W przyszłą I niedzielę Adwentu pobłogosławimy opłatki na nasze stoły wigilijne. Opłatki będą rozprowadzane w kościele i w kaplicach po Mszach św.

Jak w poprzednim roku prosimy zabrać karteczki i wypisać na nich imię i nazwisko, adres oraz kwotę złożonej ofiary i przekazać ją przy odbiorze opłatków. Nie ma potrzeby wkładać ofiar z karteczkami do koperty.

Ofiary z opłatków przeznaczone będą na prace związane z poszerzeniem cmentarza. Na obecną chwilę mamy gotowy plan koncepcyjny cmentarza i przygotowujemy operat wodno-prawny do Wód Polskich dotyczący odprowadzenia wód powierzchniowych z terenu wokół cmentarza oraz przebudowy systemu melioracji.

5/ Młodzieżowa Orkiestra Dęta FRYDRYCHOWICE zaprasza na koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia swojej działalności muzycznej. Gala Jubileuszowa odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18.oo w naszym domu kultury. Darmowe zaproszenia na to wydarzenie będzie można odebrać w domu kultury najpóźniej do czwartku.

6/ W ten Adwent nie będziemy zbierać artykułów żywnościowych dla Kuchni dla ubogich, gdyż bardziej praktyczna będzie ofiara pieniężna – siostry Albertynki kupią te artykuły, które rzeczywiście będą przydatne Ta składka do puszek będzie przeprowadzona 17 grudnia.

Przy tej okazji przekazujemy podziękowania od Sióstr Albertynek za dary w postaci płodów rolnych.

7/ W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Ewa Heród z Przybradza;

+ Stanisław Łączniak z Przybradza – jego pogrzeb odbędzie się dzisiaj – o godz. 12.30 różaniec, a następnie Msza św. pogrzebowa;

+ Tadeusz Zawierucha z Przybradza – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek – o godz. 13.30 różaniec, a następnie Msza św. pogrzebowa.

Zmarł śp. Jan Anusiewicz, tata ks. Roberta Anusiewicza, byłego wikarego naszej Parafii. Jego pogrzeb odbędzie się we środę, 29 listopada o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Suchożebrach, na terenie diecezji siedleckiej.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Polecamy

diecezjaKR 
 CJPII
 WSS
 F3
 

Numery kont:

Konto na bieżące potrzeby Parafii - utrzymanie kościoła i kaplic:
41 1240 4197 1111 0000 4694 0108

Konto na fundusz inwestycyjny:
32 1240 4197 1111 0010 9185 4437

Kancelaria parafialna

Czynna:

pon. - pt. od 7.30  do 8.00

oraz w piątek i w sobotę od 16.00 do 17.00

(z wyjątkiem I Piątku i Świąt)

DYŻURY KSIĘŻY w Kancelarii

Poniedziałek, wtorek - ks. Wikary

Środa, czwartek - ks. Proboszcz