STRONA w BUDOWIE - wersja testowa - niektóre podstrony nie działająZa niedogodności przepraszamy. 

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

news2

 

 

 25 września 2022 r.

 

 

 

 

 

 

 

1. W ciągu ostatnich siedmiu dni przeżywaliśmy w naszej parafii Misje Święte, w czasie których, pod duchowym przewodnictwem Księży misjonarzy – Łukasza i Ryszarda, odnawialiśmy i umacnialiśmy naszą wiarę poznając Cztery Prawa Życia Duchowego. Dziękujemy Wam, drodzy kapłani, za ten czas skupienia i zamyślenia, za rozważania, które zostaną w naszych sercach, za chwile zastanowienia nad naszym życiem. Przez swoje nauki ożywiliście naszą wiarę; posialiście dobre ziarno Słowa Bożego, my zaś zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by wydało obfity plon: mając nadzieję, że widoczne będą owoce Bożej łaski. Za trud głoszenia Słowa Bożego w sposób niezwykle prosty i zrozumiały, za Wasze zaangażowanie oraz piękne świadectwo wiary, za odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, błogosławieństwo dzieci, spowiedź misyjną oraz przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych, dziękujemy z całego serca. Niech Jezus Chrystus obdarza Was wszelkimi łaskami, wspiera w codziennych trudach kapłańskiego życia, a Maryja Panna otacza płaszczem swojej matczynej opieki.

2. W czwartek w święto św. Archaniołów swoje imieniny obchodzi Ksiądz Wikary. Księże Rafale z okazji Imienin życzymy Księdzu błogosławieństwa Bożego, obfitych łask i opieki Maryi. Niech Duch Święty Księdza prowadzi i umacnia w posłudze kapłańskiej. Życzymy niegasnącej radości z codziennego odkrywania nieskończonej miłości Bożej i dzielenia się nią z innymi oraz stałego zapału do podejmowania nowych wyzwań. Niech nigdy nie zabraknie Księdzu marzeń i odwagi ich realizowania, a Pan Bóg otacza Księdza dobrymi, życzliwymi ludźmi.

3. Również w czwartek Msza św. o godz. 18.00, a następnie adoracja w ciszy do godz. 19.00. Chcemy, aby czwartkowa adoracja na stałe zagościła w życiu naszej wspólnoty parafialnej jako jeden z owoców przeżytych misji świętych. Do adoracji zachęcał św. Jan Paweł II: „Niech wspólnoty parafialne podejmą szczególne zobowiązanie do adoracji eucharystycznej poza Mszą św. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, wynagradzając naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie.”

4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebani grupy młodzieżowej „Betania”.

5. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00.

6. W sobotę, 1 października, po Mszy św. o godz. 18.00 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, także dzieci i młodzież, szczególnie przygotowujących się do I Komunii św. i do sakramentu bierzmowania. Dzieci z klas III z Frydrychowic i Przybradza otrzymają różańce.

Nabożeństwa różańcowe w kościele będą po Mszy św. o godz.18.00. W kaplicy w Przybradzu w piątki o godz. 17.00.

Po nabożeństwie w sobotę spotkanie rodziców młodzieży klas VII i VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę przy kościele i kaplicach odbędzie się, zapowiadany kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie Oliwierka.

8. Przypominamy o zbiórce płodów rolnych do kuchni św. Brata Alberta prowadzonej przez Siostry Albertynki w Wadowicach.

Polecamy

diecezjaKR 
 CJPII
 WSS
 F3
 

Numery kont:

Konto na bieżące potrzeby Parafii - utrzymanie kościoła i kaplic:
41 1240 4197 1111 0000 4694 0108

Konto na fundusz inwestycyjny:
32 1240 4197 1111 0010 9185 4437

Kancelaria parafialna

Czynna:

pon. - pt. od 7.30  do 8.00

oraz w piątek i w sobotę od 16.00 do 17.00

(z wyjątkiem I Piątku i Świąt)

DYŻURY KSIĘŻY w Kancelarii

Poniedziałek, wtorek - ks. Wikary

Środa, czwartek - ks. Proboszcz