STRONA w BUDOWIE - wersja testowa - niektóre podstrony nie działająZa niedogodności przepraszamy.

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

news2

13 października 2024 r.

1/ Przeżywamy dziś XXIV Dzień Papieski pod hasłem . Z tej okazji w przyszłym tygodniu składka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – które funduje stypendia dla uzdolnionej a ubogiej młodzieży.

2/ W piątek po Mszy św. a przed różańcem – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3/ Na wypominki przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Kartki na wypominki znajdują się w przedsionku kościoła/kaplicy. Większa kartka (formatu zeszytowego) jest na wypominki jednorazowe, a mniej na roczne.

Składając wypominki pamiętajmy o tym, że to szczególny wyraz miłości i wyjątkowy sposób modlitwy za dusze tych, którzy już odeszli. To modlitwa za zmarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy, i  mogli wejść do nieba.

Wypominki związane są z Eucharystią. W naszej parafii Msza św. za zmarłych wypominanych odprawiana jest w każdy czwarty piątek miesiąca.

4/ Z końcem tego tygodnia kończymy zbiórkę płodów rolnych do kuchni św. Brata Alberta prowadzoną przez Siostry Albertynki w Wadowicach.

5/ W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w środę - św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek - święto św. Łukasza, Ewangelisty; w przyszłą niedzielę – Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej.

diecezjaKR
 CJPII
 WSS
 F3