STRONA w BUDOWIE - wersja testowa - niektóre podstrony nie działająZa niedogodności przepraszamy.

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

news2

26 maja 2024 r.

1/Dzisiaj kończy się, wynikający z przykazania kościelnego, okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej, która tak jak w zeszłym roku przejdzie ulicami: św. Jana Pawła II, Świerkową, Centralną. Modlić się będziemy w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej, prosząc Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie o błogosławieństwo naszych domów, miejsc pracy i nauki oraz pól.

Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I przy klasztorze Sióstr; II przy lipie na ul. Świerkowej; III przy Remizie; IV na górze schodów do kościoła od strony wschodniej.

Zapraszamy do uczestnictwa w procesji wszystkich Parafian, szczególnie orkiestrę, górników, strażaków, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatków.

Prosimy, aby na procesję wziąć figury Matki Bożej Fatimskiej i św. Barbary.

Serdeczna prośba do naszych strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia procesji.

Msze św. w tym dniu będą: w kościele - o godz. 7.30, 9.00 na rozpoczęcie procesji, zaraz po zakończeniu procesji – ok. godz. 11.00 oraz o godz. 16.00. Msza św. w kaplicy w Przybradzu będzie o godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicy we Frydrychowicach.

Tradycyjnie składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.

3/ Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Procesja będzie połączona z nabożeństwem majowym, a następnie czerwcowym (podczas procesji będziemy śpiewać Litanię).

4/ W przyszłą niedzielę dzieci z klas IV na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Po tej Mszy procesja w oktawie Bożego Ciała.

5/ Okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci z klas IV, codziennie przed Mszami wieczornymi (z wyjątkiem czwartku).

6/ Bóg zapłać rodzicom dzieci przystępujących do I Komunii św. za posprzątanie kościoła i otoczenia wokół niego.

7/ W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Dorota Seremet i Marek Brodala oraz Henryk Żydek z Frydrychowic. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek – o godz. 15.30 różaniec, a następnie Msza św. pogrzebowa.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

diecezjaKR
 CJPII
 WSS