STRONA w BUDOWIE - wersja testowa - niektóre podstrony nie działająZa niedogodności przepraszamy.

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

Ogłoszenia 28 listopada 2021 r.

news2

28 listopada 2021 r.

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w życiu Kościoła. Okres Adwentu w który wkraczamy ma podwójny charakter: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

2. Od jutra Msze św. wieczorne w kościele, w tym Roraty, będą o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na Roraty dzieci i młodzież. W tym roku w dni powszednie Adwentu wraz z Maryją i Józefem wędrujemy z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią. Dzieci, które będą systematycznie uczestniczyć w Roratach na zakończenie otrzymają nagrody. Na Roraty przynosimy lampiony. Również w tym roku, jak w poprzednich latach, będą losowane figurki Matki Bożej.

3. Dzisiaj członkowie Rady Parafialnej zbierają ostatnią w tym roku składkę na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Wpłat można również dokonywać przez konto internetowe.

4. Jak w poprzednim roku, rozpoczynamy zbiórkę żywności długoterminowej dla kuchni dla ubogich oraz Domu Samotnej Matki w Wadowicach prowadzone przez Siostry Albertynki. Dary można składać do kosza znajdującego się w kościele w kaplicy św. Barbary.

5. Przez cały Adwent będą rozprowadzane opłatki na stół wigilijny. Aby składane przy tej okazji ofiary zostały odnotowane w księdze darczyńców Rady Parafialnej, prosimy dołączyć wypełnioną karteczkę. Karteczki znajdują się z tyłu kościoła, przy Biuletynie.

6. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. W piątek przypada I Piątek miesiąca – Msze św. w kościele we Frydrychowicach i Przybradzu o godz. 17.00, wcześniej od 16.30 okazja do spowiedzi św. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 8.15. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W sobotę, 4 grudnia, o godz. 10.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji górników z naszej Parafii – pracujących, emerytów oraz zmarłych, jak również w intencji ich rodzin.

Zaś wieczorem Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00, a następnie Msza św. roratnia.

9. Zwracamy się z gorącą prośbą o utrzymanie porządku na cmentarzu. Śmieci prosimy wyrzucać tylko w obrębie boksów. W minionym tygodniu na koszt Parafii wywieziono 3 kontenery śmieci, które zalegały poza boksami, na dzikich wysypiskach.

10. Dziękuję panom: Wojciechowi Janikowi, Andrzejowi Sopickiemu, Tomaszowi Gałuszce za pomoc w usunięciu śmieci i porządki na cmentarzu. Panu Markowi Klęczarowi za odnowienie i wymalowanie wszystkich drzwi do kościoła. Panon Bizoniom za wyremontowanie pomieszczenia na organistówce, które będzie służyć jako magazyn sprzętu kościelnego. Dziękuję panom, którzy zwieźli i przygotowali drzewo na opał w kaplicy we Frydrychowicach. Osobom, które zadbały o porządek wokół kaplicy w Przybradzu, w tym przystrzyżenie żywopłotu.

diecezjaKR
 CJPII
 WSS
 F3