STRONA w BUDOWIE - wersja testowa

Trwają prace redakcyjne - treści zostaną uaktualnione w najblizszym czasie.

Za niedogodności przepraszamy.

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała

Ogłoszenia 17 stycznia 2021 r.

news2

17 stycznia 2021 r.

1/ W dniach 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Trwajmy w modlitwie całego Kościoła o jedność chrześcijan.

2/ W piątek Msza św. o godz. 17.00 odprawiona zostanie w intencji zmarłych polecanych w wypominkach oraz naszych bliskich zmarłych w ciągu ostatniego roku.

3/ 26 września br. będziemy przeżywać uroczystość odpustową, która w tym roku łączy się z 95-tą rocznicą konsekracji naszego kościoła parafialnego. W tym szczególnym czasie, od piątku 24 września do niedzieli będziemy gościć w naszej Parafii łaskami słynącą figurę św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech. Aby dobrze przygotować się na to spotkanie z naszym patronem od najbliższej soboty rozpoczniemy nowennę miesięcy przez peregrynacją świętej figury. W kolejnych miesiącach modlitwa nowenny do  św. Michała Archanioła będzie w 2-gie soboty miesiąca.

4/ Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił przyszłą niedzielę, 24 stycznia, „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również tego dnia będą zbierane datki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

5/ Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy, ustanowioną przez Papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy, by w tych dniach sięgnąć do lektury i rozważania Pisma św.

6/ Wojewoda Małopolski przekazuje informację:

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

7/ W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Józefa Pelczara, biskupa, w czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

8/ Msze św. „kolędowe”:

24 stycznia, godz. 16.00 - za mieszkańców ul. Dworska, Spacerowa, Leśna

31 stycznia, godz. 9.00 - za mieszkańców ul. Wadowicka, Osiedlowa, Akacjowa, Rodzinna

31 stycznia, godz. 11.00 - za mieszkańców ul. Wadowicka od szkoły do Wieprza, Zarzecze

Zapraszamy przedstawicieli rodzin mieszkających we wskazanych rejonach do wspólnej modlitwy.

diecezjaKR
 CJPII
 WSS
 F3