STRONA w BUDOWIE - wersja testowa 

Trwają prace redakcyjne - treści zostaną uaktualnione w najblizszym czasie.

Za niedogodności przepraszamy. 

Parafia FRYDRYCHOWICE

św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała


Ogłoszenia 3 października 2021 r.

 

 

news2

 

 

3 października 2021 r.

 

 

 

 

 

 

 

1. Bóg zapłać za liczny udział w nawiedzeniu figury św. Michała Archanioła, jak również za świadectwo wiary w tych dniach nawiedzenia oraz uroczystości odpustu parafialnego.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowania uroczystości i ich przebieg. 

2. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież z klas VII i VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msze św. z nabożeństwem codziennie po Mszy wieczornej o godz. 18.00; w Przybradzu Msze św. z nabożeństwem w środy i piątki o godz. 17.00.

3. W czwartek, we wspomnienie NMP Różańcowej dzieci z klas III otrzymają różańce.

4. W sobotę na Mszy św. o godz. 16.00 młodzieży z naszej Parafii otrzyma sakrament bierzmowania. Próba generalna przed bierzmowaniem będzie w środę po wieczornej Mszy św. oraz w piątek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św., a następnie o godz. 17.00 ostatnia próba. Nieobecność na obu próbach będzie łączyła się z niedopuszczeniem do przyjęcia sakramentu.

W sobotę przed bierzmowaniem krótka próba młodzieży wraz ze świadkami o godz. 15.40.

Serdecznie prosimy rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania o zadbanie o czystość naszej świątyni oraz o otoczenie kościoła.

5. W przyszłą niedzielę z racji XXI Dnia Papieskiego składka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II, które funduje stypendia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej a pochodzącej z biednych rodzin.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców młodzieży z klas VII i VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu; we wtorek – św. s. Faustynę Kowalską; w czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej; w sobotę – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Jak co roku, Siostry Albertynki zwróciły się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki płodów rolnych i ofiar pieniężnych na utrzymanie kuchni św. Brata Alberta w Wadowicach. Dary można składać w pierwszym garażu w domu Księdza Kanonika. Natomiast zbiórkę pieniężną przeprowadzimy przed świętami Bożego Narodzenia.

Polecamy

diecezjaKR 
 CJPII
 WSS
 F3
 

Numery kont:

Konto na bieżące potrzeby Parafii - utrzymanie kościoła i kaplic:
41 1240 4197 1111 0000 4694 0108

Konto na fundusz inwestycyjny:
32 1240 4197 1111 0010 9185 4437

Kancelaria parafialna

Czynna:

pon. - pt. od 7.30  do 8.00

oraz w piątek i w sobotę od 16.00 do 17.00

(z wyjątkiem I Piątku i Świąt)